Unterstellmöglichkeit für möbel duisburg winkelhausen duisburg.
  • Koszyk0,00 zł
Zadzwoń - doradzimy Ci jakie produkty wybrać - tel. 509 590 570 zamknij

System elewacyjny

Czy chcesz aby twój dom był piękny, z zarazem oryginalny? Jeżeli tak, to zanim zdecydujesz się na zakup tradycyjnego tynku rozważ naszą propozycję wykonania elewacji z deski kompozytowej.

Wykorzystanie deski kompozytowej do elewacji budynków jest jednym z najnowszych i najbardziej interesujących sposobów na jej wykonanie. Elewacje z użyciem deski kompozytowej zyskują na estetyce i przyciągają wzrok.

Deski kompozytowe urozmaicają elewację – idealnie łączą się także z innymi materiałami. Wspaniale wyglądają wyłożone deską kompozytową wnęki i przestrzenie wokół okien. Można doskonale dopasować kolorystykę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia ze względu na dostępną paletę barw. Ważna jest także prostota montażu i utrzymania w czystości – wystarczy je przetrzeć.

Desek kompozytowych nie trzeba impregnować tak jak drewnianych, nie ma też konieczności ich malowania, za to są wodoodporne i niepodatne na czynniki zewnętrzne: nie miękną, nie wypaczają się, nie płowieją, na ich powierzchni nie pojawiają się  porosty. Kompozytowe elewacje pełnią też funkcję ochronną dla ścian budynku, ponieważ dzięki nim woda nie wnika bezpośrednio do ściany. Mówi się także o innych właściwościach elewacji kompozytowych, jakimi są zwiększenie izolacji termicznej i akustycznej uzyskiwane dzięki wyłożeniu ścian deską kompozytową.

Pomysłowa elewacja budynku może stać się wizytówką domu i zwiększyć jego atrakcyjności. Nawet budynek posiadający prostą bryłę może stać się interesujący dzięki nietuzinkowemu wykończeniu z deski kompozytowej i wyróżniać spośród domów w okolicy.

Kompozyt jest nowoczesnym materiałem powstałym z połączenia włókien drewnopochodnych z tworzywem sztucznym. Materiał ten zyskuje na popularności, zwłaszcza, że znajduje szerokie zastosowanie nie tylko jako elewacja ale również jako podłoga tarasów czy balkonów, a także jest wykorzystywany do tworzenia ogrodzeń.

Zapotrzebowanie:

Nazwa profilu Przekrój Wymiary mm
Deska elewacyjna   180 x 18 x 4000
Legar niski   48 x 20 x 2400/4000
Legar wzmocniony   48 x 38 x 2400/4000
Kątownik zewnętrzny   70 x 70 x 2400/4000
Kątownik wewnętrzny   94 x 94 x 2400/4000

Zestaw montażowy Pro-Clip

Klips Pro-Clip   x 50 34 x 10 x 16
Klips przyścienny   x 4 28 x 7 x 25
Wkręt samowiercący   x 60 3,9 x 25

Zapotrzebowanie na materiały na 1m²

Nazwa Ilość sztuk 2,4m/4,0m Ilość mb
Deska elewacyjna -/1,39 5,56
Legar 1,04/0,63 2,5
Zestaw montażowy 17szt. (pojedyncze klipsy) 0,34 op.

Pozostałe systemy kompozytowe

1

System tarasowy

Deska kompozytowa to produkt, którym możemy wyłożyć nie tylko taras ale również balkon, czy patio. więcej

2

System elewacyjny

Deski kompozytowe wykorzystywane są  również do wykonania elewacji budynków. Dzięki zastosowaniu deski zamiast standardowego tynku dom będzie wyglądał oryginalnie. więcej

3

System ogrodzeniowy

Ogrodzenie działki zapewnia nam nie tylko bezpieczeństwo ale również służy jako ozdoba naszego domu. Każdy chciałby aby raz wykonane ogrodzenie było trwałe i wyglądało estetycznie przez długie lata. więcej

4

Kolorytyka

Deski kompozytowe są dostępne w 5 kolorach. Dzięki najwyższej jakości surowcom, z których są wyprodukowane nie wymagają dodatkowego malowania, a kolor nie płowieje pod wpływem promieni UV. więcej

5

Montaż

Szybki i łatwy montaż to jedna z najważniejszych rzeczy jakim powinien charakteryzować dobry produkt. więcej